Nov 26th, 2016, 7:05 am
Hali. Israel Nextgen pongo ux - hol tudnám kikapcsolni, azt hogy Igo induláskor bemondja hogy jó utat ? Idegesít.. :)
Nov 26th, 2016, 7:05 am
Nov 26th, 2016, 7:17 am
Szia!
Talán ha Esztert közepes beszédsűrűségre állítod...
Nov 26th, 2016, 7:17 am
Nov 26th, 2016, 7:33 am
Közvetlenül az Igo indítása után mondja, nem navigálás megkezdésekor. Kétlem, hogy erre ez befolyással lenne. De majd kipróbálom :)
Nov 26th, 2016, 7:33 am
Nov 26th, 2016, 8:07 am
Beállítások - Hang - TTS Pro - Itt kell kikapcsolni az "Üdvözlő üzenet felolvasása" kapcsolót
Nov 26th, 2016, 8:07 am
Nov 26th, 2016, 8:31 am
Sziasztok.
WinCe nextgen (9.18.40.668560) a készülék minden ki-be kapcsolása után a Beállítások/Figyelmeztetések/Jelzőtáblák -t kikapcsolja. Milyen sys bejegyzéssel lehet
(ha lehet) "állandóra" bekapcsolni?
Nov 26th, 2016, 8:31 am
Nov 26th, 2016, 10:55 am
blikkk wrote:Szia!
Marha jó cuccot összedobtál! Végre egy jól működő rendszer. A poik valahogy személyreszabhatók? Például a bankokat, gyorscsótányosokat szeretném kikapcsolni. Köszi a munkád.

Szerk
Megtaláltam: Beállítások - Navigációs nézet - A térkép megjelenítése - Helyek Jelölők.
Egy gond van vele, hogy nem menti el a változásokat.
4.4.2 androidom van, de nem az a gond. Routolt, tudnak írni SD-re az appok. Letörlöm a save mappát, újra létrehozza, az útvonalbeállításokat is megjegyzi, csak azokat a rohadt poikat nem. Ötlet?


sys.txt-ben módosítsd pontosvesszővel (vagy töröld) az alábbi sorokat, majd mentsd a változást. Következő indítást követően így elmentni saját jelöléseid.
;[other]
;discard_save=userdata:poi_visiblities.txt
Nov 26th, 2016, 10:55 am
Nov 26th, 2016, 11:23 am
Csepeli wrote:
kalos wrote:Csináltam egy frissebb összeállítást:
https://docs.google.com/uc?id=0B-KOAqDpZriqcTlDTFN5S2dRVmM&export=download
Frissítve lang és voice file, hozzáadva az új arimi_default ux_skin, és néhány jelzőlámpás térképszín.

Szia,
Kicsit szekállak,ha nem haragszol meg nagyon érte....
Arimi csomag
Ahol még angol a szöveg:
Fömenü>Beállítások>Hangbeállítások>Beszédhang>Read the street name......
TTS hang teszt:
Fömenü>Beállítások>Figyelmeztetések>Figyelmeztetési pontok>Bemondás teszt> Itt ha az 1.ikonra (0. id.) kattintok Telepített szupertraffipax az útvonalon.6.ikonra (id.5)kattintok ugyanazt mondja:"Telepített szupertraffipax az útvonalon"
A 0 id.Sebességmérő kamerának kellene lennie,mint ahogy más verzióknál is van.
sys.txt probléma
Dobálja a GPS jelet,tesztelve (Samsung Galaxy S7,Samsung Galaxy S3,Samsung Galaxy J5)hiányzik a sys.txt-ből az alábbi bejegyzés (Tájfun jóvoltából)
[gps]
accept_position_at_precision_change=1
accuracy_workaround=0
location_net=1 ;2
location_gps=1 ;2
background_navigation=1
location_log=0
location_log_filename="gpslog/LocationManager"
min_distance_timestamp=1000
read_total_timeout=500
read_buffer_size=128
discard_dop_level=49.0
gps_fix_ignores_num_satellites=1
min_valid_heading_speed=0
first_valid_precision_distance_threshold=0

[gps_extrapolate]
enabled=1
delay=450
max_delay=1600

[gps.igo_connector]
horizontal_accuracy_treshold=10000
position_validity=-1
restart_listening_interval=0
listen_for_gps_while_log_is_playing=1

Nem teszed bele csak nyavalygás lesz,nekem elhiheted 15.000.- használják az ncore-on ezzel a bejegyzéssel és színte az összes eszközön hasít probléma mentesen.
license
Az iGO_Israel előnye,hogy nem kéri az aktuális térkép licens-ét,tehát teljesen feleslegesen van beletéve az térképek licensei,itt az enyém nézd meg légyszíves,mindhárom térkép szolgáltatót ismeri.;)
Hangalapú keresés nálam a te Lang fájloddal speciel nem működik,állandó jelleggel "Az internet kapcsolat nem elérhető" míg Zsiga Lang-jával probléma mentes.
Sken cserélőt nem használok mert a Pongó speedcam-ja nem kéri a sys.txt-ben a speedcam kiosztást mert benne van eleve,így nem volt még alkalmam kipróbálni a többi verziót,de ami késik nem múlik....;)
Remélem, segíthettem jobbá tenni a csomagodat.;)

Csepeli


Szia!

Köszönöm az észre vételeket!

Arimi csomag
Ahol még angol a szöveg:
Fömenü>Beállítások>Hangbeállítások>Beszédhang>Read the street name......
Megnéztem, így van benne: Read the street names without the route="Utcanév bemondása (útvonal nélkül)"
Mai használatkor találtam benne egy csúnya helyesírási hibát (LMobil...), így készítettem javított verziót.
http://data.hu/get/10130738/2016.11.26.lang_es_voice_kl.7z

A 0 id.Sebességmérő kamerának kellene lennie,mint ahogy más verzióknál is van.
Ez azért van így mind a voice és a lang fileban, mert ugyanezeket lehet akár iGO Primo skin-ekkel is használni, azok módosítása nélkül, a Telepített szuper traffipax bemondást, az adatbázis kiosztás módosítással, mely a content/speedcam mappában van. Annyi hátránya van így, hogy Nextgen esetében a figyelmeztetési pont bemondás tesztben így kétszer szerepel a Telepített szuper traffipax, de nyilván adatbázisban 197-es id jelöléssel helyesen riaszt navigáláskor adott esetben.

sys.txt probléma
Dobálja a GPS jelet,tesztelve (Samsung Galaxy S7,Samsung Galaxy S3,Samsung Galaxy J5)hiányzik a sys.txt-ből az alábbi bejegyzés (Tájfun jóvoltából)
Köszönöm! Beraktam én is a bejegyzést a sys.txt-be. Tesztelni fogom. Megjegyzem, Nextgen használatakor nekem SAMSUNG GALAXY TAB 2-ön, LG G2-őn, továbbá G4-en nem jelentkezett használatkor GPS jelvesztés probléma, vagy lehet nem figyeltem eléggé erre.

Térkép licens az alap arimi Nextgen csomagban is van, így én csak hozzátettem az éppen aktuálisat. Ismerem az iGO_Israel előnyét, így tudom, hogy nincs jelentősége a térkép licensfile-ok jelenlétének, de nem okoz semmilyen problémát, ha mégis ott vannak.

Hangalapú keresés nálam a te Lang fájloddal speciel nem működik,állandó jelleggel "Az internet kapcsolat nem elérhető" míg Zsiga Lang-jával probléma mentes.
Nem használom, csak internetkapcsolat esetén tesztelem a SAMSUNG GALAXY TAB 2-ön, LG G4-en, az arimi féle "vr és vr_vde" mappatartalommal és így nekem jól szokott működni.

A speedcam kiosztást arimi betette a csomagban található sys.txt file-ba. Mikor kivettem belőle, az arimi ux_skin-ben nem működött minden kategória, így én visszatettem korábban és így jól működik. A pongo ux_skin működését nem befolyásolja a beírt tartalom.
Nov 26th, 2016, 11:23 am
Nov 26th, 2016, 11:55 am
kalos wrote: A pongo ux_skin működését nem befolyásolja a beírt tartalom.

Ez nem igaz, a pongo speedcam ux-ban igen sok mindent külön lehet konfigurálni a menüben, arimi speedcam ux-ban nem. Ha a sys.txt-be be van égetve minden akkor a pongo-é aszerint fog működni és semmi nem állítható - illetve nincs hatása. ITT már leírtam, hogy lehet ezt megoldani.
Nov 26th, 2016, 11:55 am
Nov 27th, 2016, 11:54 am
Na rájöttem miért nem megy a NEXTGEN nálam . Csináltam a telefonon egy full szűz rom telepítést és utána raktam fel a NEXTGEN-t. Ekkor már ment. Viszont felraktam a primót, és akkor már nem ment.
Nov 27th, 2016, 11:54 am
Nov 27th, 2016, 1:49 pm
Kérdés, hogy melyik az a NextGen, és hogy mi van a sys.txt-jében.
[folders]
data_folder_name="?????"
Nov 27th, 2016, 1:49 pm
Nov 27th, 2016, 2:31 pm
mazo1 wrote:Na rájöttem miért nem megy a NEXTGEN nálam . Csináltam a telefonon egy full szűz rom telepítést és utána raktam fel a NEXTGEN-t. Ekkor már ment. Viszont felraktam a primót, és akkor már nem ment.

A "karácsonyi primo" mellett elmegy a Nextgen Israel.
Nov 27th, 2016, 2:31 pm
Nov 28th, 2016, 4:57 pm
Szia Kalos!

Szuper a Nextgen összeállítás. Egy kérdésem lenne azzal kapcsolatosan, hogy ha pl. beállítom hogy a mobil sebességmérő kamerákat ne mutassa, akkor ezt a beállítást miért felejti el a Nextgen a kikapcsolás után? Illetve vannak egyéb beállítások is amiket nem tudok csak addig beállítani, amig újra nem indítom a programot, mivel akkor vissza áll a nekem nem "tetsző" beállításra.

A felület cserélőnek az utvonalnál mit kell megadni? Bocsi ez már a második kérdés!

Köszi!!!
Nov 28th, 2016, 4:57 pm
Nov 28th, 2016, 5:31 pm
Szia!
Bár nem Kalos vagyok, de a beállítások a nem megfelelő sys.txt bejegyzések miatt nem rögzülnek. A speedcam-al kapcsolatos dolgok nem a legegyszerűbb része a programnak, elég összetett dolog, nagyon nem mindegy, hogy az ezzel kapcsolatos bejegyzések hol, hogyan (és hogy mik) vannak beírva.
A skin cserélő útvonal megadás: Legyen feltéve egy androidos TotalCommander. A cserélő menüjében az útvonal megadásnál ekkor felkínálkozik a TotalCommander, válaszd azt, keresd ki a navi programodban a data.zip-et és bökj rá, utána OK-zd le a cserélő menüben és kész vagy.
Nov 28th, 2016, 5:31 pm
Nov 28th, 2016, 7:49 pm
Szia Tájfun!

Köszi az infót. Tudnál ehhez a Kalos féle csomaghoz egy "rendben lévő" speedcam-os sys.txt file-t felrakni valahová?

Köszi
Nov 28th, 2016, 7:49 pm
Nov 28th, 2016, 8:34 pm
1, nem tudom pontosan mi van abban a csomagban, 2, asszem nem értetted meg a fentieket, önmagában édes kevés egy sys.txt, ez egy komplex dolog. A látszólagos jól működés ellenére rengeteg a hiba az összes nextgen verzióban, még mindig majdhogynem napi szintű a tákolás, ezért én továbbra sem teszek fel és adok komplett csomagot...
Nov 28th, 2016, 8:34 pm